VAN HAKKARİ MARDİN URFA DİYARBAKIR TURU VAN HAKKARİ MARDİN URFA DİYARBAKIR TURU

Turizm, Turizm Firmaları,
Aydın / Kuşadası / Kuşadası

Adres: CUMHURİYET MAH. MİNARE SOKAK NO:10/A KUŞADASI

Telefon: 0(256) 214 26 65

Cep Telefonu: 0(542) 488 88 00

Rezervasyon: egetatil.net

Firma Bilgileri

uşadası Turizm Firması,Kuşadası Tur,Kuşadası Tatil Turlar,Kuşadası Çıkışlı Karadeniz Turları, Karadeniz Turu, Kuşadası Pamukkale Turu,Kuşadası Günlük Turlar,Kuşadası Samos Turu,Alaçatı Kuşadası Turu,Kuşadası Gezi Turları,Kuşadası Seyahat Acentası YURT İÇİ VE YURT DIŞI UÇAK BİLETİ SATIŞI KUŞADASI ÇIKIŞLI TURLAI|EGE TATİL, Kuşadası Çıkışlı Turlar,

Ürün ve Hizmetler


6 Gün
VAN,HAKKARİ,ŞIRNAK,MARDİN,ŞANLIURFA,DİYARBAKIR,MİDYAT

Details

VAN HAKKARİ MARDİN URFA DİYARBAKIR

VAN Gidiş / Diyarbakır Dönüş Uçaklı

7 HAZİRAN İZMİR-VAN SUN EXPRESS

12 HAZİRAN DİYARBAKIR-İZMİR SUN EXPRESS

VAN HAKKÂRİ ŞIRNAK DİYARBAKIR URFA

6 GÜN 5 GECE

7 – 12 HAZİRAN

1.GÜN: İZMİR-VAN UÇUŞ, VAN KALESİ, AKDAMAR ADASI, KEDİ EVİ

Sabah saat 11:10 uçağı Sunexpress Havayolları ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan Van’a uçuyoruz. 12:55 de Van Ferit Melen Havalimanı’na indikten sonra bizi bekleyen aracımızla buluşuyoruz. Ardından Van deyince akla gelen ilk şeylerden bir tanesi olan Van kahvaltısı(ekstra) yapmak için şehir merkezine yol alıyoruz. Kahvaltı sonrası şehir merkezi turunda Van Kalesi (Tuşpa)yı ziyaret ediyoruz. Kale ziyaretini gerçekleştirdikten sonra Van Kedi Evi’ni de görebileceğimiz Savat işçiliği örneklerini halen günümüze kadar ulaştıran Kale yakınındaki atölyeyi ziyaret ediyoruz. Burada hediyelik eşyalarımızı da aldıktan sonra güzergâh Gevaş ilçesi. Gevaş ilçesi Artos Dağı eteklerinde kurulmuş ve Van Gölü’ne sınırı olan güzel bir nokta. Burada Akdamar Adası(ekstra) ve Akdamar Kilisesi’ni ziyaret etmek için teknelere biniyoruz. Kilise yapısındaki eşsiz işçiliği ve motifleri rehberimizden dinledikten sonra fotoğraf için serbest zaman veriyoruz ve ardından teknelerle tekrar Gevaş’a geçiyoruz. Aracımızla buluştuktan sonra artık günün yorgunluğunu atmak için otelimize gidiyoruz.

Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde VAN

2.GÜN: BAŞKALE, VANADOKYA,  ZAP SUYU, HAKKARİ, BERÇELAN YAYLASI

Sabah erkenden kahvaltımızı otelimizde yaptıktan sonra yola koyuluyoruz. İstikamet Hakkâri. Yol güzergâhında giderken ilk olarak Urartular döneminde yapılmış ve günümüze kadar ayakta kalabilmiş dış kale örneklerinin en güzeli olarak bilinen Hoşap Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaret sonrası Van’ın Başkale ilçesine bağlı Yavuzlar Köyü’nde Kapadokya bölgesindeki oluşumlara benzerliğinden dolayı Vanadokya ismini almış müthiş doğa harikası Peri Bacalarını fotoğraflıyoruz. Fotoğraf molamızın ardından görsel şölenler eşliğinde Hakkâri Yüksekova ilçesine ulaşıyoruz. Zap Suyu’nun oluşturduğu vadiler eşliğinde ulaştığımız Yüksekova’da Nehil Irmağı Vadisi’ni fotoğrafladıktan sonra Hakkâri’ye hareket ediyoruz. Yaklaşırken göreceğimiz Zap Suyu üzerindeki Devrimci Gençlik Köprüsü’nün hikâyesini rehberimizden dinledikten sonra artık Hakkâri’ye ulaşmış oluyoruz. Hakkâri merkezde şehir turumuza ilk olarak 18.yy.ın başında bölge yöneticilerinden İzzeddin oğlu İbrahim Bey tarafından yaptırılan çift katlı, açık avlulu Hakkâri Meydan Medresesi’nden başlıyoruz. Şehir turumuzu tamamladıktan sonra yol ve güvenlik durumuna bağlı olarak Barçelan Yaylası ve Seyithan Gölü ziyaretini yapıyoruz. Daha sonrasında otelimize geçiyoruz.

Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde HAKKÂRİ

3.GÜN: ŞIRNAK, CİZRE, ULU CAMİİ,

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Şırnak’a doğru yola koyuluyoruz. Güzergâhımız üzerinde Irak sınırına bakan engin, sarp dağlar eşliğinde eski kervan yollarını kat ederek ilerliyoruz. Şırnak şehir merkezinden geçerek Cizre’ye ulaşıyoruz. Bölgenin tarih anlamında önemli şehirlerinden olan Cizre gezimiz ilk olarak Hz. Nuh Cami ve Türbesi ile başlıyor. Ardından islamiyetin en önemli mucitlerinden biri olan El Cezerî’ye atfedilen Kesikbaş Yatırı’nı, Kırmızı Medrese’yi ve dönemin önemli eserlerinden biri olan Cizre Ulu Camii ziyaretini gerçekleştiriyoruz. Cizre kent surları eşliğinde bölgenin birçok medeniyetlere ev sahipliği yaptığını bizlere sergileyen Cizre Müzesi ziyareti sonrasında Abdaliye Medresesi’ne ilerleyip Ahmed-i Hani’nin Kürt dilinde yazdığı ünlü manzum eseri olan Mem-u Zin’de adı geçen iki genç aşığın hikâyesine tanık olacağımız Mem-u Zin Türbesi’ne gidiyoruz. Bugünü de tamamlamak için tekrar Şırnak’a yol alıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz.

Akşam Yemeği ve Konaklama Otelimizde ŞIRNAK

4.GÜN: MİDYAT, MOR GABRİEL MANASTIRI, KONUK EVİ, MARDİN

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Midyat’a doğru yola koyuluyoruz. Yolda Dicle Nehri ve Cudi Dağı’nın eşsiz güzelliğini görerek İdil üzerinden Midyat’a ulaşıyoruz. Midyat’ a varışımızla birlikte ilk olarak (ekstra) öğle yemeğimizi alıyoruz ve ardından birçok dizinin çekildiği Midyat Konukevi ve Mor Gabriel Manastırı ziyaret noktalarımız olacak (Müsait olması durumunda gezilecek). Mimarisiyle insanları etkileyen bu güzel kentte ziyaretlerimizin sonrasında Telkariciler Çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz.

Öğle yemeği(extra) ardından Mardin e geçiyoruz. Eski Mardin merkezde yapacağımız gezi esnasında, Ulu Camii, Abbaralar ve Tarihi Taş evler ve ara sokaklarda gezimiz sonrası otelimize geçiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama MARDİN

5.GÜN: MARDİN, KASIMIYE MEDRESESİ, GÖBEKLİTEPE, BALIKLIGÖL, SIRA GECESİ

Otelde alğımız kahvaltıdan sonra otelimizden ayrılıyoruz. Kasımıye Medrese ini geziyoruz. Mardin e veda edip ŞANLIURFA ya doğru yola çıkıyor ve şehir merkezine varmadan

İlk durağımız olan GÖBEKLİTEPE de duruyoruz. Tarihin sıfır noktası olarak adlandırılan bu noktayı rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra

Şanlıurfa merkezde, BALIKLI GÖL, HZ. İBRAHİM in doğduğu rivayet edilen mağara ve Eski Urfa sokaklarında Baharatçılar çarşısı, Kervansaray ve Hanlar arasında ki dar sokakları keşfedip otelimize geçiyoruz. Kısa bir dinlenme sonrası dileyen misafirlerimiz ile SIRA GECESİ (extra) eğlencesine katılıyoruz.

Konaklama ŞANLIURFA

 

6.GÜN: DİYARBAKIR, SUR, ON GÖZLÜ KÖPRÜ

 

Otelde alınan kahvaltı sonrası istikamet DİYARBAKIR.

Diyarbakır şehir turumuza başlıyoruz. Tarihi Sur İçi bölgesini geziyor; Diyarbakır Ulu Camii ve Diyarbakır Surları’nı da gezdikten sonra On Gözlü Köprü’yü de fotoğraflıyoruz. Verilen serbest zaman ardından Doğunun Paris’i olarak adlandırılan Diyarbakır’da gezimize Dört Ayaklı Minare, Behram Paşa Camii, Cahit Sıtkı Tarancı Müze Evi, Ziya Gökalp Müzesi, Sülüklü Han ile devam ediyoruz. Ardından hem alışveriş hem de şehri daha iyi tanımanız açısından sizlere serbest zaman veriyoruz. Tekrar buluştuktan sonra akşam yemeğimizi (ekstra) de aldıktan sonra artık Diyarbakır Havalimanına hareket ediyoruz. Sunexpress Havayollarının 22.40 uçağı ile İzmir’e uçuyoruz. Ve gezimizi sonlandırıyoruz

 • Sun Express ile İzmir-Van, Diyarbakır-İzmir uçak biletleri
 • VAN(1), HAKKARİ(1), ŞIRNAK(1), MARDİN(1), URFA(1) 5 gece konaklama
 • 5 Kahvaltı, 4 Akşam Yemeği
 • Tüm Çevre gezileri
 • Rehberlik
 • Seyahat Sigortası

 • Şahsi harcamalar
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Öğle yemekleri
 • Minibus gerektiren ulaşımlar
 • Akdamar tekne, Sıra Gecesi