KUŞADASI ÇIKIŞLI GAP TURU|EGE TATİL TURİZM KUŞADASI ÇIKIŞLI GAP TURU|EGE TATİL TURİZM

Turizm, Kuşadası Seyahat Acentaları,
Aydın / Kuşadası / Kuşadası

Adres: Cumhuriyet Mahallesi. Minare Sokak No: 10/A 09400 Kuşadası Aydın

Telefon: 0(256) 214 26 65

Cep Telefonu: 0(542) 488 88 00

EGE TATİL SAYFASI: rehberkusadasi.com

Firma Bilgileri

2020 KUŞADASI ÇIKIŞLI GAP TURLARI| KUŞADASI GAP TURLARI|EGE TATİL TURİZM FİRMASI KUŞADASI

Ürün ve Hizmetler

2020 KUŞADASI ÇIKIŞLI GAP TURLARI
Arayıp Bilgi Alınız

+90 542 488 88 00 / +90 256 214 2665

KUŞADASI OFİS

Cumhuriyet Mah. Minare Sokak No: 10/A

09400 Kuşadası-Aydın / TURKEY

Tel: +90 256 2142665

TÜRSAB (No:7001)

MEDENİYETLER YOLCULUĞU

GAP TURU (otobuslu)

5 Gün 4 Gece

Sadece 1,499tl

 

1. GÜN  ADANA - GAZİANTEP – - ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ – BAKIRCILAR ÇARŞISI – ALMALI ÇARŞI

 

Siz değerli misafirlerimiz ile belirtilen saat ve noktalardan alıp Konya istikametinden sabah saatlerinde Adana ya varıyoruz.

Uygun bir noktada kısa bir kahvaltı molası (EKSTRA) veriyoruz.Adana merkezde yapacağımız gezi sırasında Sabancı camii ve Tarihi Taş Köprüyü gördükten sonraki durağımız düşman işgali sırasındaki şanlı direnişiyle 1927 yılında “GAZİ” unvanı alan Antep’e varıyoruz. Yolculuğumuzdan sonra Antep gezimize Dünyanın en zengin Mozaik müzelerinden birisi olanZeugma Mozaik Müzesi ile başlıyoruz. Roma İmparatorluğunun en doğudaki, en önemli kenti olan Zeugma’dan son 15 yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikayenin izini süreceğiz. Müzede ayrıca pek çok arkeolojik parça da sergilenmektedir. Antep gezimizin diğer noktası herkesi hayran bırakan Eski Antep sokakları, gezimiz esnasında Antep Kalesini görüp BAKIRCILAR ÇARŞISI, ZİNCİRİYE ve ALMALI ÇARŞI da boş zamanda el yapımı hediyelik eşyalar alabilir, Baharat ve kuruyemişleri tadabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz Meşhur Antep Baklavası ve Katmeri tadıp, Tahmis Kahve de kahvelerini yudumlayabilir. Antep turumuzu tamamlayıp otelimize geçiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama MY HOME OTEL GAZİANTEP

 

2.GÜN HALFETİ – RUM KALE - ADIYAMAN - KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ – CENDERE KÖPRÜSÜ – NEMRUT TÜMÜLÜSÜ – NEMRUT GÜNBATIMI

 

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra, İlk durağımız Birecik. Birecik Barajı’nın yapımıyla birlikte bir kısmı sular altında kalan Halfeti, 2. durağımız. Birecik Baraj Göl’ü üzerinde 1 saat süren bir Tekne Turuna (EKSTRA) çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri,büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gezdikten sonra tekrar Halfeti’ye dönüyoruz. Yol güzergahımız da seyir terasından Dünya’nın 6. ve Türkiye’nin en büyük barajı olan Atatürk Barajını görüp, KAHTA ya varıyoruz. Ardından bizleri bekleyen minibüslerimize biniyoruz. Karakuş Tümülüsü'ne geliyoruz ve rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. Sonraki durağımız Roma İmparatorluğunun efsanevi IX. Lejyonunun inşa ettiği Cendere Köprüsü. Burada yapılan anlatımlar ve çekeceğimiz fotoğraflardan sonra, 2100 m yükseklikte bulunan Nemrut dağının zirvesine ulaşıyoruz. Kommagene Kralı Antiochos adına yapılan Tümülüsü ve Batı Teraslarını, burada bulunan devasa heykelleri görüyoruz. Muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin yapacağı anlatımlar sonrasında Gün Batımını seyrediyoruz (Bölgenin yoğunluğuna bağlı olarak, tur programında herhangi bir değişiklik olmadan Gün doğumuna da çıkılabilir). Ardından tekrar minibüslerimize binerek Kahta' daki aracımıza ulaşıyor, Adıyaman' da bulunan otelimize yerleşiyoruz..

Akşam yemeği ve Konaklama ADIYAMAN ANTIOCHOS HOTEL

 

3.GÜN  MİDYAT – MOR GABRİEL MANASTIRI – MİDYAT KONUK EVİ – TELKARİCİLER ÇARŞISI – MARDİN – KASIMİYE MEDRESESİ – ESKİ MARDİN – ABBARALAR - ESKİ PTT BİNASI (ESKİ ŞAHTANA EVİ)

 

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında yola çıkarak NİSİBİ KÖPRÜSÜ nde vereceğimiz kısa mola ile, Siverek ve Diyarbakır hattından BATMAN ve HASANKEYF e ulaşıyoruz. Kısa süre sonra tamamen sular altında kalacak olan bu tarihi kenti görüp MİDYAT a varıyoruz. Pek çok diziye ev sahipliği yapan MİDYAT KONUK EVİni gezip, bölgeye has Kazaziye sanatını yakından tanıyor dilerseniz Gümüş alışverişi yapabiliyorsunuz. ardından Mardin için yola koyuluyoruz. Dinlerin ve Dillerin bir arada bulunduğu, Türk, Kürt, Süryani, Arap her kültürden birçok insanın bir arada yaşadığı, kültürel ve etnik coğrafyanın bütünleştiği Mardin, el yapımı taş işçiliği ve kendine has dokusu ile ziyaretçilerini büyüleyen, kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin'de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Artuklu sanatının her detayını taşıyan Taş işçiliğinin muntazam olarak sergilendiği Medrese uzun yıllar eğitim amaçlı kullanılmıştır. Rehberimiz sizi bu yapının özelliklerini anlatırken büyüleneceksiniz. Medreseden ayrıldıktan sonra Eski Mardin Meydanı'na varıyoruz ve aracımızdan inip taş kaplı dar sokaklarında yürümeye başlıyoruz. Belediye temizlik işlerinin kadrolu eşekler ile yapıldığı evlerin altından geçen Abbaralar'da hatıra fotoğraflarımızı çekiniyoruz. Güzel bir tarihi konak yapısı olan PTT binasını da görerek günümüzü

sonlandırıyoruz ve Mardin’deki otelimize geçiyoruz.Mardin' e varışımızın ardından bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrülzafaran Manastırı’na gidiyoruz. Deyrülzafaran Manastırı gezimizde Kilise, Tıp Okulu, Sin Tapınağı, Vaftizhane ve “Kutsalların Kutsalı” anlamına gelen Kuduşkudşin (Patriklerin Mezarlığı) bölümünü görüyoruz (Müsait olması durumunda gezilecek) MArdin gezimizi otelimizde sonlandırıyoruz.

AKŞAM YEMEĞİ ve KONAKLAMA MARDİN ARTUKLU KERVANSARAY HOTEL

 

4.GÜN  GÖBEKLİ TEPE TAPINAĞI – HALİL-ÜR RAHMAN VE RIZVANİYE CAMİLERİ – BALIKLI GÖL – AYN-EL ZELİHA GÖLÜ – HZ. İBRAHİM MAKAMI – BEDESTEN VE GÜMRÜKHAN - SIRA GECESİ

 

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında yola çıkarak Peygamberler Şehri Şanlıurfa’ ya ulaşıyoruz. İlk olarak bir çiftçinin karasabanla tarlasını sürerken buluğu taşı müzeye götürmesiyle 1963 yılında keşfedilen Göbekli Tepe' ye varıyoruz. Dünyanın en eski tapınağı olma özelliğine sahip bu yapı grubunda halen kazı ve restorasyon çalışmaları sürmekte. Ancak halen kim, ne zaman, neden inşa ettiği konusunda gizemini koruyor (restorasyon çalışmaları devam etmekte, müsait olması durumunda gezilecek) Göbekli Tepe gezimizin sonrasında Urfa merkez için yola koyuluyoruz. Şehir merkezine geçerek yer alan Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı GölAyn-el Zeliha Gölü,Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından Bedesten ve Gümrükhan'da vereceğimiz serbest mola alışveriş yapabilirsiniz. Gezimizi vakitlice tamamlayıp otelimize geçiyoruz. Kısa bir hazırlık ve dinlenme ardından lobide buluşup dileyen misafirlerimiz ile MEŞHUR SIRA GECESİ (extra) ne katılıyor, akşam yemeği ve gece boyu süren ikramlardan tadıp, Çiğ Köfte şovu, ve doyumsuz eğlenceli müzik ziyafeti sonrası otelimize dönüyoruz.

Konaklama Şanlıurfa İPEK PALAS HOTEL 

 

5.GÜN  HATAY - UZUN ÇARŞI – HABİB-İ NECCAR CAMİİ - TARİHİ SOKAKLAR Otelde alacağımız kahvaltı ardından yola çıkıyor,  dillerin ve dinlerin kardeşçe bir arada yaşadığı, hoşgörünün başkenti, Roma İmparatorluğunun olimpiyatlar şehri diye bütün Dünya’da nam salmış Hatay ili merkezi Antakya’ya ulaşıyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olan ve içerisinde Hz İsa’nın havarilerinden Yahya, Yunus, Şem'un-ı Sefa ve Yasin Süresinde adı geçen Habib–i Neccar’ ında kabrinin bulunduğu Habib Neccar Camini ziyaret ediyoruz. Sonraki güzergahımız da, Eski Antakya Evlerini göreceğimiz sokaklarda yürümeye başlıyor, sonrasında, Antakya’nın modern halini bize unutturacak olan Uzun Çarşıya giriyoruz. Hatay gezimizi tamamladıktan sonra Adana' ya doğru yola çıkıyor vereceğimiz akşam yemeği molası ardından keyifli bir yolculuk sonrası gece saatlerinde evlerimize varıyoruz.siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyor bi sonraki organizasyonda tekrar buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

--------------------

UÇAKLI GAP TURU

1. GÜN  GAZİANTEP – HATAY - UZUN ÇARŞI – HABİB-İ NECCAR CAMİİ - TARİHİ SOKAKLAR - ST. PIERRE KİLİSESİ - ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ

Siz değerli misafirlerimiz ile saat 04:00 da İzmir Adnan Menderes Havalimanı' nda Kontuarda buluşuyoruz.  Check-in işlemlerimizin ardından PEGASUS HAVAYOLLARI PC3010 sefer sayılı uçuşu ile saat 06:00’de uçuşumuza başlıyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik keyifli bir uçuşun ardından Adana Şakirpaşa Havalimanı'na iniyoruz. Bagajlarımızı alıp bizi bekleyen tur aracımıza biniyoruz.

Yolda kısa bir kahvaltı molası (EKSTRA) veriyoruz. Ardından 2.5 saatlik yolculukladillerin ve dinlerin kardeşçe bir arada yaşadığı, hoşgörünün başkenti, Roma İmparatorluğunun olimpiyatlar şehri diye bütün Dünya’da nam salmış Hatay ili merkezi Antakya’ya ulaşıyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olan ve içerisinde Hz İsa’nın havarilerinden Yahya, Yunus, Şem'un-ı Sefa ve Yasin Süresinde adı geçen Habib–i Neccar’ ında kabrinin bulunduğu Habib Neccar Camini ziyaret ediyoruz. Sonraki güzergahımız da, Eski Antakya Evlerini göreceğimiz sokaklarda yürümeye başlıyor, sonrasında, Antakya’nın modern halini bize unutturacak olanUzun Çarşıya giriyoruz. Hatay gezimizi tamamladıktan sonra düşman işgali sırasındaki şanlı direnişiyle 1927 yılında “GAZİ” unvanı alan Antep’e varıyoruz. Yolculuğumuzdan sonra Antep gezimize Dünyanın en zengin Mozaik müzelerinden birisi olanZeugma Mozaik Müzesi ile başlıyoruz. Roma İmparatorluğunun en doğudaki, en önemli kenti olan Zeugma’dan son 15 yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikayenin izini süreceğiz. Müzede ayrıca pek çok arkeolojik parça da sergilenmektedir. Antep gezimizin geri kalanını son günümüze bırakarak otelimize yerleşiyoruz. Eski şehirde yapacağımız yürüyüş turunda, şehrin merkezini oluşturan Kale’yi panoramik olarak gezerek, pek çok tarihi Han, cami ve çarşıyı görerekBakırcılar Çarşısı’na ulaşıyoruz. Gezimizin ardından otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama Gaziantep

 

2.GÜN  HARRAN - GÖBEKLİ TEPE TAPINAĞI – HALİL-ÜR RAHMAN VE RIZVANİYE CAMİLERİ – BALIKLI GÖL – AYN-EL ZELİHA GÖLÜ – HZ. İBRAHİM MAKAMI – BEDESTEN VE GÜMRÜKHAN - SIRA GECESİ

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında yola çıkarak Peygamberler Şehri Şanlıurfa’ ya ulaşıyoruz. İlk olarak bir çiftçinin karasabanla tarlasını sürerken buluğu taşı müzeye götürmesiyle 1963 yılında keşfedilen Göbekli Tepe' ye varıyoruz. Dünyanın en eski tapınağı olma özelliğine sahip bu yapı grubunda halen kazı ve restorasyon çalışmaları sürmekte. Ancak halen kim, ne zaman, neden inşa ettiği konusunda gizemini koruyor (restorasyon çalışmaları devam etmekte, müsait olması durumunda gezilecek) Göbekli Tepe gezimizin sonrasında aracımızı Harran' a sürüyoruz.. İsmini sıcaklıktan ve yolların kesişmesinden alan ve bir dönem Emevilere başkentlik eden Harran ile gezimize devam ediyoruz. Burada ilk olarak Harran Şehrinin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan Dünyanın İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi )İç KaleTarihi Surlar ve Konik Kubbeli Harran evlerinden birini ziyaret ediyoruz. Harran gezimizi tamamladıktan sonra Urfa merkez için yola koyuluyoruz. Şehir merkezine geçerek yer alan Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı GölAyn-el Zeliha Gölü,Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından Bedesten ve Gümrükhan'da vereceğimiz serbest mola alışveriş yapabilirsiniz (EKSTRA) Yemek sonrasında Şanlıurfa’da meşhur ve simgelerinde biri olmuş Sıra Gecesine katılıyoruz (EKSTRA)

Konaklama Şanlıurfa

 

4.GÜN  MİDYAT – MOR GABRİEL MANASTIRI – MİDYAT KONUK EVİ – TELKARİCİLER ÇARŞISI – MARDİN – KASIMİYE MEDRESESİ – ESKİ MARDİN – ABBARALAR - ESKİ PTT BİNASI (ESKİ ŞAHTANA EVİ)

Sabah kahvaltısının ardından Mardin için yola koyuluyoruz. Dinlerin ve Dillerin bir arada bulunduğu, Türk, Kürt, Süryani, Arap her kültürden birçok insanın bir arada yaşadığı, kültürel ve etnik coğrafyanın bütünleştiği Mardin, el yapımı taş işçiliği ve kendine has dokusu ile ziyaretçilerini büyüleyen, kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin'de gezimize öncelikleKasımiye Medresesinden başlayacağız. Artuklu sanatının her detayını taşıyan Taş işçiliğinin muntazam olarak sergilendiği Medrese uzun yıllar eğitim amaçlı kullanılmıştır. Rehberimiz sizi bu yapının özelliklerini anlatırken büyüleneceksiniz. Medreseden ayrıldıktan sonra Eski Mardin Meydanı'na varıyoruz ve aracımızdan inip taş kaplı dar sokaklarında yürümeye başlıyoruz. Belediye temizlik işlerinin kadrolu eşekler ile yapıldığı evlerin altından geçen Abbaralar'da hatıra fotoğraflarımızı çekiniyoruz. Güzel bir tarihi konak yapısı olan PTT binasını da görerek günümüzü sonlandırıyoruz ve Mardin’deki otelimize geçiyoruz.Mardin' e varışımızın ardından bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrülzafaran Manastırı’na gidiyoruz. Deyrülzafaran Manastırı gezimizde Kilise, Tıp Okulu, Sin Tapınağı, Vaftizhane ve “Kutsalların Kutsalı” anlamına gelen Kuduşkudşin (Patriklerin Mezarlığı) bölümünü görüyoruz (Müsait olması durumunda gezilecek) MArdin gezimizin ardından Midyat için yola çıkıyoruz. Midyat’ a varışımızla birlikte ilk olarak (EKSTRA) öğle yemeğimizi alıyoruz ve ardından birçok dizinin çekildiği Midyat konukevi ve Mor Gabriel Manastırı ziyaret noktalarımız olacak (Müsait olması durumunda gezilecek). Mimarisiyle insanları etkileyen bu güzel kentte ziyaretlerimizin sonrasında Telkariciler çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz.

Konaklama MİDYAT

 

5.GÜN ADIYAMAN - KARAKUŞ TÜMÜLÜSÜ – CENDERE KÖPRÜSÜ – ARSEMİA – NEMRUT TÜMÜLÜSÜ – NEMRUT GÜNBATIMI

Sabah kahvaltımızın ardından Adıyaman için yola çıkıyoruz. Diyarbakır ilimizi panaromik olarak görüyor ve Adıyaman' a kadar ilerliyoruz. Adıyaman'a ulaşmamızın ardından . Öncelikle burada (EKSTRA) öğle yemeğimizi alıyoruz. Ardından bizleri bekleyen minibüslerimize biniyoruz. Karakuş Tümülüsü'ne geliyoruz ve rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. Sonraki durağımız Roma İmparatorluğunun efsanevi IX. Lejyonunun inşa ettiği Cendere Köprüsü. Burada yapılan anlatımlar ve çekeceğimiz fotoğraflardan sonra, Kommagene Krallarının yazlık başkenti olan Arsemia' yı görüyoruz ve devamında 2100 m yükseklikte bulunan Nemrut dağının zirvesine ulaşıyoruz. Kommagene Kralı Antiochos adına yapılan Tümülüsü ve Doğu-Batı Teraslarını, burada bulunan devasa heykelleri görüyoruz. Muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin yapacağı anlatımlar sonrasında Gün Batımını seyrediyoruz (Bölgenin yoğunluğuna bağlı olarak, tur programında herhangi bir değişiklik olmadan Gün doğumuna da çıkılabilir). Ardından tekrar minibüslerimize binerek Kahta' daki aracımıza ulaşıyor, Adıyaman' da bulunan otelimize yerleşiyoruz..

Konaklama ADIYAMAN

 

6.GÜN ADIYAMAN – ATATÜRK BARAJI- BİRECİK- HALFETİ – HALFETİ TEKNE TURU - GAZİANTEP - ESKİ ŞEHİR - BAKIRCILAR ÇARŞISI

Sabah kahvaltımızı aldıktan sonra, Yol güzergahımız da seyir terasından Dünya’nın 6. ve Türkiye’nin en büyük barajı olan Atatürk Barajını görüp, İlk durağımız Birecik. Birecik Barajı’nın yapımıyla birlikte bir kısmı sular altında kalan Halfeti, 2. durağımız. Birecik Baraj Göl’ü üzerinde 1 saat süren bir Tekne Turuna (EKSTRA) çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri,büyük bir kısmı sular altında kalan ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gezdikten sonra tekrar Halfeti’ye dönüyoruz. Aracımıza tekrar binip yarım kalan Antep gezimizi tamamlamak üzere Gaziantep şehir merkezine ulaşıyoruz. Eski şehirde yapacağımız yürüyüş turunda, şehrin merkezini oluşturan Kale’yi panoramik olarak gezerek, pek çok tarihi Han, cami ve çarşıyı görerek Bakırcılar Çarşısı’na ulaşıyoruz. Antepe gelmişken Baklava alışverişlerimizide tamamlayıp Gaziantep' den ayrılıpAdana' ya doğru yola çıkıyor Adana Şakir Paşa Havalimanı' na ulaştıktan sonra PEGASUS HAVAYOLLARI  saat 21:00 PC3015seferi ile İzmir uçuşu ile uçuşumuza başlıyoruz. İzmir Adnan Menderes Havalimanı' na inişimizin ardından siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyor bi sonraki organizasyonda tekrar buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


 

Anahtar Kelimeler